អាជ្ញាធរចាប់បានជនជាតិវៀតណាម២នាក់ ដឹកជញ្ជូនគ្រឿងញៀនឆ្លងដែនជិត៧០០គីឡូក្រាម
ភ្នំពេញ៖ អាជ្ញាធរចាប់បានជនសង្ស័យជនជាតិវៀតណាម២នាក់ដឹកជញ្ជូនគ្រឿងញៀនឆ្លងដែនខុសច្បាប់៧០០គីឡូក្រាម នៅរាជធានីភ្នំពេញ។
នៅថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៤ អាជ្ញាធរបានចុះបង្រា្កបការជួញដូរគ្រឿងញៀននៅគោលដៅ២ ត្រង់ចំណុចខុនដូរហ្សង់អេលីហ្សេ បន្ទប់លេខ ៨០៣ ជាន់ទី៨ សង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ និងត្រង់ចំណុចខនដូរផ្លាទីនីនបេ បន្ទប់លេខ១១០៥ ជាន់ទី១១ ផ្លូវលេខ២៨២ សង្កាត់បឹងកេងកងទី១ ខណ្ឌបឹងកេងកង រាជធានីភ្នំពេញ។
កម្លាំងជំនាញបានឃាត់ខ្លួនជនល្មើស២នាក់ឈ្មោះ NGUYEN HOAN DINH ភេទប្រុស ជនជាតិវៀតណាម អាយុ៤៥ឆ្នាំ និងឈ្មោះ DUONG TIEN ភេទប្រុស ជនជាតិវៀតណាម អាយុ១៧ឆ្នាំ។
គ្រឿងញៀន ដែលរឹបអូសបានរួមមាន មេតំហ្វេតាមីន (ICE) ទម្ងន់ ៥៩៤ ៨១២ ក្រាម (ជិត៦០០គីឡូក្រាម), អ៉ិចស្ត្រាស៊ី (MDMA) ទម្ងន់ ៤៨ ៩១៩.០១ ក្រាម (ជិត៥០គីឡូក្រាម), កេតាមីន (KETAMINE) ទម្ងន់ ៧ ៩៩០.០៤ក្រាម (ជិត៨គីឡូក្រាម), កញ្ជា (MARIJUANA) ទម្ងន់ ១៧,០០០ ក្រាម (១៧គីឡូក្រាម), សារធាតុមិនច្បាស់ទម្ងន់ ៨៧៦ក្រាម។
បច្ចុប្បន្នជនល្មើសទាំង២នាក់ ត្រូវបានកម្លាំងជំនាញកសាងសំណុំរឿងបញ្ជូន ទៅសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីចាត់ការតាមផ្លូវច្បាប់ និងបន្តស្រាវជ្រាវដើម្បីតាមរកមេខ្លោង និងអ្នកពាក់ព័ន្ធផ្សេងទៀត មកផ្តន្ទាទោសតាមច្បាប់៕